Меню

5 грудня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України №340-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству», яким запроваджуються зміни до низки законодавчих актів, зокрема і до Земельного кодексу України та до Закону України «Про оренду землі».

Відповідно до нововведень, суттєві зміни будуть стосуватися процедури поновлення договорів оренди землі, котрі набирають чинності вже з 15 липня 2020 року.

Зокрема, статтею 33 Закону України «Про оренду землі», встановлено дві правові підстави поновлення договору оренду землі:

Колектив АО «МИКОЛАЄНКО ТА ПАРТНЕРИ» щиро вітає старшого партнера Юрія Миколаєнка з присвоєнням наукового ступеня кандидата юридичний наук та бажає подальших професійних успіхів, реалізації нових задумів, творчого натхнення та наснаги в майбутніх наукових пошуках.

Досягаючи певних висот у науці, людина стає не тільки освіченішою, але й моральнішою та мудрішою.

fors majorlВ умовах карантину однією з проблем, з якою зіткнувся український бізнес - це неможливість виконання своїх зобов'язань за договорами перед контрагентами, податкових зобов'язань зі сплати податків та інших обов'язків, у зв'язку з настанням обставин непереборної сили (форс-мажор).

Статтею 14-1 Закону "Про торгово-промислові палати в Україні" та п. 3.1. "Регламенту засвідчення Торгово-промисловою палатою України та регіональними торгово-промисловими палатами форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили)", визначено, що форс-мажорними є обставини непереборної сили як надзвичайні та невідворотні обставини, що об’єктивно унеможливлюють виконання зобов’язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов’язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами.

Звернення до правоохоронних органів щодо притягнення до кримінальної віповідальності високопосадовців за не готовність ефективно зупинити розповсюдження коронавірусу в Україні !!!

karantynПостановою Кабінету міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» з 12 березня до 3 квітня 2020 року було запроваджено карантин на всій території України та 25 березня 2020 року Урядом було продовжено карантин на 21 день – до 24 квітня включно.

На цей період питання організації роботи було часткового врегульовано прийнятим 17 березня 2020 року законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Документ містить положення, спрямовані, зокрема, на врегулювання специфіки трудових відносин з працівниками в період дії загальнодержавного карантину та обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням «COVID-19».

Чи не кожному траплялися життєві ситуації в яких без кваліфікованої юридичної допомоги не обійтися, тому викладені в даній статті поради стосовного того як правильно обрати адвоката допоможуть вам при пошуку компетентного фахівця.
Перш за все, слід з'ясувати відмінність між юристом на адвокатом, адже далеко не кожен може чітко розуміти в чому ж полягає різниця між цими двома суб'єктами.
Юрист - це загальне поняття, яке може застосовуватися до усіх професій, пов'язаних з юридичною діяльністю. Юрист може бути як адвокатом, так і нотаріусом, прокурором, суддею, а також обіймати будь-яку посаду в органах державної влади, місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності. Юристи діляться по спеціалізації і напряму юридичної діяльності. Щоб отримати професію юриста необхідно здобути вищу юридичну освіту.

Збільшення Підвищення мінімальної заробітної плати, пенсій та прожиткового мінімуму

Законом України «Про державний бюджет» встановлено на 2020 рік мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі - 4723 гривні; у погодинному розмірі - 28,31 гривні.

Зросли й розміри прожиткового мінімуму:

  • діти до 6 років – 1779 грн.,
  • віком від 6 до 18 років-2218 грн.,
  • працездатні особи – 2102 грн.,
  • особи, які втратили працездатність – 1638 грн.
  • Розмір мінімальної пенсії становить 1638 грн.
Збільшення податків

Ставка єдиного податку для І групи (до 10% прожиткового мінімуму) – 210,20 грн.,

Ставка єдиного податку для ІІ групи (до 20% мінімальної з/п) – 944,60 грн.
Мінімум, який необхідно сплатити за найманого працівника – 5 762,06 грн.. з них:

  • Ставка (мінімальна з/п) – 4 723,00 грн.,
  • ЄСВ 22% від мінімальної з/п (22% × 4723,00 грн.) – 1 039,06 грн.,
  • ПДФО 18% (18% × 4723 грн.) – 850,15 грн.,
  • Військовий збір 1,5% (1,5% × 4723 грн.) – 70,85 грн.,

Касовий апарат у смартфоні

20 вересня 2019 року Верховна Рада України ухвалила два закони, що вносять зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (Закон № 128-IX) та Податкового кодексу України (Закон № 129-IX). Ці закони стосуються використання суб'єктами господарської діяльності програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі та послуг, тобто РРО у смартфоні.

Зміни, які принесуть закони підприємцям та покупцям.

Закон передбачає запровадження програмних РРО. Суб'єкту господарювання надається можливість обирати між класичним реєстратором розрахункових операцій та програмним, який можна буде завантажити на комп'ютер, планшет чи смартфон. Зареєструвати програмний РРО можна буде через Електронний кабінет у режимі он-лайн без подання реєстраційних документів.

Після проведення електронного розрахунку з використанням програмного РРО, чек про покупку залишиться в інформації електронного кабінету продавця, надійде покупцю на телефон, а також автоматично поступить на сервер ДФС.

Рада адвокатів України надасть Міністерству фінансів орієнтовний розмір гонорару адвокатів у справах, де адвокат представляє інтереси державного органу або органу адвокатського самоврядування. Таке рішення прийнято у відповідь на численні запити державних органів стосовно суми нагороди для адвокатів, а також в зв’язку з набуттям чинності останнього етапу запровадження виключного права адвокатів на представництво в судах.

Під час засідання РАУ було вирішено надати опитувальник головам Рад адвокатів регіонів, де РАР мають запропонувати орієнтовні розміри гонорарів та погодинної оплати адвокатських послуг.

У штаті Арізона, США завершився гучний судовий процес по обвинуваченню

поліцейського у вбивстві беззбройного чоловіка під час затримання. Офіцера Філіпа Брейлсфорда було виправдано присяжними за обвинуваченням у вбивстві, повідомляє BBC.

У січні 2016 року поліція прибула на виклик за повідомленням, що озброєного чоловіка бачили у вікні готельного номеру. У поліцейському звіті було зазначено, що 26-літній Деніел Шейвер показував своїм друзям гвинтівку, яку він використовував для вбивства птахів. Пізніше з’ясувалось, що гвинтівка була пневматичною, а не справжньою вогнепальною зброєю. Також у звіті було вказано, що в номері Шейвер випивав разом із своїми двома друзями, один із яких пішов ще до прибуття поліції.

Вверх